1984’de ANKA TEKNOLOJİLERİ  olarak  faaliyete başlayan  şirketimiz,  kiralama  ve proje  pazarı için ses,ışık,görüntü ve  otomasyon ürünleri ile ilgili yeni  teknolojileri  ve özel çözümler üreten  bir  firma olarak  kurulmuştur. İlk yılların en önemli projeleri arasında, Donanma Komutanlığını  tüm merkez komutanlıkları arasında haberleşme, Cumhur Başkanlığı, Cumhur Başkanlığı Genel seslendirmesi ve çok amaçlı salonları,Gazprom Rusya ana merkez binası  ses ve  otomasyon  sistemleri bulunmaktadır.

   Tek kaynaklı bir üretim çözümü için artan müşteri isteklerine yanıt olarak,  2003 yılında İstanbulda Star Sistem Destek Teknolojileri olarak kurulan şirket  2008 yılında Armada Ses Işık ve Görüntü Sistemleri olarak tek çatı altında toplanmıştır.

   Şirketimiz  ortaklarından  Taylan Çıkrıkçı’nın 20 yılı aşkın  proje, tasarım ve teknik danışmanlık hizmetlerinden edindiği  bilgi  ve tecrübesi ile 2016 yılında kurduğu  XL EVENT  hayatına başlamıştır. XL EVENT’in bir şirket olarak büyümesi, canlı eğlence sektöründeki  teknolojik  uygulamaları ve  üretimleri  ile olmuştur.  XL EVENT  Amerika Birleşik Devletleri  ve İtalya’da faaliyet gösteren  XL GROUP’a katılmasıyla küresel pazara   adım attı. Bu hareket,  global bir  marka olarak  dünya  genelinde  eğlence ve etkinlik teknolojisi endüstrisinde XL EVENT’in konumunu sağlamlaştırdı.

   Bugün, XL EVENT  eğlence teknolojisinin kapsamlı entegrasyonu ile sektörümüzde  yenilikçi olmaya devam ediyor . Bu yenilikçi üretimlerimiz   XL EVENT ‘in isik, ses, goruntu  ve otomasyon sistemlerinin yanı sıra büyük sahnelerdede uygulama yapmasına  imkan  sağladı.